• Follow us on
  • rss
25 czerwca 2018

Fundacja KINESTREFA

OWTW to nie tylko warsztaty, ale również inspirujące spotkania. Wieczorami macie okazję do wspólnego jamowania: wymiany energii i doświadczeń a przede wszystkim dobrej zabawy. A to wszystko przy współbrzmieniu wyjątkowej muzyki na żywo!

KINESTREFA jest to fundacja oraz kolektyw artystyczny inicjujący działania ruchowo-taneczno-performatywno-edukacyjne, zorganizowany wokół improwizacji, kontakt improwizacji i szeroko pojmowanego tańca. Tworzą go wspólnie Krystyna Lama Szydłowska i Zofia Tomczyk, które mają wielką potrzebę, działania i poruszania się.

Pomimo, że każda z nas wyrosła na innym gruncie, wspólnie, z potrzeby rozwoju, samorealizacji, zarażania naszą pasją innych, założyłyśmy fundację. Naszym celem jest popularyzacja tańca niezależnie od pochodzenia, wieku, zawodu i doświadczenia. Pragniemy również integrować środowisko artystyczne poprzez organizację interdyscyplinarnych akcji performatywnych. Działamy głównie na terenie Poznania (skąd pochodzimy) wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami, festiwalami oraz animatorami kultury. Chętnie podróżujemy i współpracujemy z placówkami umiejscowionymi poza granicami naszego podwórka, miasta i kraju.

Specjalnie na Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w Połczynie Zdrój, przygotowałyśmy nasz ulubiony i sprawdzony skład muzyczny: Józef Buchnajzer – szumy z pudełek, Dawid Dąbrowski – syntezator modularny, Piotr Delimata – klarnet, Maciej Zakrzewski – instrumenty różne z całego świata. Podczas warsztatów zorganizujemy dla was dwa Spotkania Improwizowane, które zaczną się od wspólnego wprowadzenia.

Do zobaczenia w Połczynie!
KINESTREFA

W tym roku podczas jamów towarzyszyć nam będą również fenomenalni DJ’e: Michał ‘Śniegu’ Strugarek i Kamil Witaszak 🙂

Scroll to Top

Welcome!

Be aware that all classes are taught in Polish as part of the information on the website. On some of the classes will be present volunteer translators. If you have any questions don’t hesitate to contact us: taniec.pik@gmail.com